دفتر ایروان:0037494939217     نماینده ایران: 02188509110     خرید تور: 09128029239

   دفتر ایروان:0037494939217  

  نماینده ایران: 02188509110  

  خرید تور: 09128029239

اقامت ارمنستان

اقامت ارمنستان - 5.0 از 5 بر اساس 2 عقیده
1 1 1 1 1 Rating 100% (2 Votes)

 انواع اقامت ارمنستان

خیلی از شما دوستان عزیز در مورد اقامت ارمنستان سوال کردید، همان طور که قبلا هم بهتون قول داده بودیم در این مطلب به اقامت های کوتاه مدت و دایمی ارمنستان می پردازیم. اطلاعت داده شده در این مطلب جدیدترین اطلاعات و به روزترین می باشد.

پاسپورت ارمنستان

کارت اجازه اقامت موقت

قابل توجه شما دوستانی که قصد گرفتن کارت اجازه اقامت موقت ارمنستان را دارید، اجازه اقامت موقت به کسانی تعلق می گیرد که دلیل اقامت خود را بتوانند توضیح دهند، اجازه اقامت موقت پس از تکمیل فرم و تحویل مدارک لازم به بخس ویزای اداری پلیس ارمنستان (اویر) 30 روز کاری طول می کشد. کارت اجازه اقامت موقت ارمنستان با سرمایی گذاری کلان مالی، خرید و یا اجاره املاک، نشان دادن درآمد سالانه و یا دپوزیت های بانکی میسر نمی باشد. پس فریب شیادان را نخورید.

اقامت Temporary یا یک ساله همان کارت اقامت یک سال است که اجازه تردد به دفعات از مرز های جمهوری ارمنستان را به شما می دهد، این نوع اجازه اقامت قابل تمدید می باشد. برای اقامت 1 ساله ارمنستان شما باید دلیل اقامت خود را در جمهوری ارمنستان توضیح دهید و اثبات کنید. قیمت تقریبی 260$

اقامت Permanent یا پنج ساله همان کارت اقامت پنج ساله است که اجازه تردد به دفعات از مرزهای جمهوری ارمنستان را به شما می دهد، این نوع اجازه اقامت قابل تمدید می باشد. برای اقامت 5 ساله ارمنستان شما باید دلیل اقامت خود را در جمهوری ارمنستان توضیح دهید و اثبات کنید و باید 3 اقامت 1 ساله نیز در دریافت کرده باشید (اثبات منبع مالی (کار) و یا داشتن ملک) قیمت تقریبی 350$

اقامت Special یا 10 ساله همان کارت اقامت ده ساله است که اجازه تردد به دفعات از مرزهای جمهوری ارمنستان را به شما می دهد، این نوع اجازه اقامت قابل تمدید می باشد. برای اقامت 10 ساله ارمنستان شما باید دلیل اقامت خود را در جمهوری ارمنستان توضیح دهید و اثبات کنید و باید یک اقامت 5 ساله نیز در دریافت کرده باشید. قیمت تقریبی 370$

چه کسانی می توانند برای اجازه اقامت موقت اقدام کنند:

  - کارآفرینان و صاحبان کسب و کار در ارمنستان

  - کارمندان و کارگران رسمی

  - دانشجویان و دانش آموزان بالا 18 سال

  - کسانی که  همسر / پدر و مادر / کودک / خواهر و برادر / پدربزرگ و مادر بزرگ / نوه آنان شهروند ارمنستان و یا کارت اجازه اقامت موقت 5 ساله دارند.

 - کسانی که یکی از همسر / پدر و مادر / فرزند کارت اجازه اقامت موقت 1 ساله دارند.

 - کسانی که ارمنی تبار هستند مثلا: ارمنه ی عزیز کشورمان

مدارک لازم برای تمامی کارت اجازه اقامت موقت ارمنستان:

 - برگه های لازم جهت اثبات دلیل اقامت (مثلا برگه ثبت شرکت و غیره)

توجه: اگر در دانشگاهای ارمنستان تحصیل کنید به صورت رایگان کارت اجازه اقامت موقت یکساله به شما تعلق می گیرد و دانشگاه مربوطه مدارک شما را به بخش ویزای اداره پلیس ارمنستان (اویر) ارسال می کند.

 - 3 قطعه عکس 3*4

 - گواهی سلامت پزشگی از کلینک های معتبر ارمنستان

 - ترجمه رسمی پاسپورت با مهر و تایید دفتر اسناد رسمی ارمنستان (نودار)

پاسپورت قرمز 10 ساله ارمنستان

قانون وضعیت حقوقی اتباع خارجی در جمهوری ارمنستان، مصوب سال 1994، و پس از آن قانون تجدید:

پاسپورت قرمز 10 ساله Special Residency Status جمهوری ارمنستان(وضعیت اقامت ویژه) توسط رئیس جمهور ارمنستان به شهروندان خارجی، ارمنی تبار و همچنین به دیگر افراد برجسته، که خدمات قابل توجهی را به حکومت و ملت ارمنستان ارائه کرده اند و یا در فعالیت های اقتصادی و فرهنگی ویژه ای در ارمنستان شرکت کرده اند اعطا می شود. مدت پاسپورت قرمز 10 سال می باشد. واجدین شرایط با دریافت این پاسپورت می توانند از تمامیه حقوق شهروندی ارمنستان برخوردار شوند. خدمت سربازی برای دارندگان این پاسپورت اجباری نمی باشد، دارندگان این پاسپورت نمی توانند با این پاسپورت به کشورهای دیگر سفر کنند و همچنین حق شرکت در انتخابات ارمنستان را دارا نمی باشند.

پاسپورت (اقامت) دائمی ارمنستان

تصمیم دولت ارمنستان 23 نوامبر 2007 N 1390-N

هر فرد خارجی بالا 18 سال می تواند برای اقامت ارمنستان اقدام کند، تایید و رد صلاحیت شهروندی کاملا با تصمیم رییس جمهور ارمنستان صورت می گیرد. شرایط لازم برای درخواست اقامت دائمی ارمنستان: دارا بودن حداقل 3 سال اقامت قانونی در ارمنستان، مصلط بودن به زبان ارمنی، آشنایی با قانون اساسی ارمنستان.

شرایطی که روند گرفتن اقامت دائمی آسان تر می کند:

 - کسانی که ارمنی تبار هستند مثلا: ارمنه ی عزیز کشورمان

 - کسانی که  همسر آنان شهروند ارمنستان باشد (باید 2 سال از زمان ازدواج رسمی آنان در ارمنستان گذشته باشد)

 - کسانی که  فرزند آنان شهروند ارمنستان باشد (باید سه سال از 18 سالگی فرزند گذشته باشد و دارای پاسپورت دائمی ارمنستان باشد)